Taiyo Yuden AMK107ABJ106MAHT
Part No.:
AMK107ABJ106MAHT
Description:
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Shipping
AMK107ABJ106MAHT Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)