Taiyo Yuden AMK063C6474KP-F
Part No.:
AMK063C6474KP-F
Description:
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0201
Shipping
AMK063C6474KP-F Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)