Taiyo Yuden AMK063AC6105MP-F
Part No.:
AMK063AC6105MP-F
Description:
CAP CER 1UF 4V X6S 0201
Shipping
AMK063AC6105MP-F Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.014" (0.35mm)