YAGEO AC0805KRX7R8BB103
Part No.:
AC0805KRX7R8BB103
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805
Shipping
AC0805KRX7R8BB103 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)