YAGEO AC0603KRX7R9BB473
Part No.:
AC0603KRX7R9BB473
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Shipping
AC0603KRX7R9BB473 Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)