YAGEO AC0402KRX7R9BB392
Part No.:
AC0402KRX7R9BB392
Description:
CAP CER 3900PF 50V X7R 0402
Shipping
AC0402KRX7R9BB392 Information
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)