YAGEO AC0201KRX6S6BB104
Part No.:
AC0201KRX6S6BB104
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X6S 0201
Shipping
AC0201KRX6S6BB104 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)