Abracon LLC ABM8AIG-20.000MHZ-8-7Z-T
Part No.:
ABM8AIG-20.000MHZ-8-7Z-T
Description:
CRYSTAL 20MHZ
Shipping
ABM8AIG-20.000MHZ-8-7Z-T Information
Series:
ABM8AIG
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)