Abracon LLC ABM8AIG-16.000MHZ-8-D4Y-T
Part No.:
ABM8AIG-16.000MHZ-8-D4Y-T
Description:
AEC-Q200 CRYSTAL 16.000MHZ 8PF S
Shipping
ABM8AIG-16.000MHZ-8-D4Y-T Information
Series:
ABM8AIG
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)