AB-005-SM.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AB-005-SM |
| Manufacturer | I.F. Engineering Corp and CrossPoint Technologies |
| Series | - |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 1MHz ~ 1.2GHz |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50 / 100Ohm |
| Phase Difference | - |
| Insertion Loss (Max) | 3.0dB |
| Return Loss (Min) | 12.73dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "AB-005-SM" in Silicon Labs AB-005-SM.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.