0900PC16J0042001E.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 0900PC16J0042001E |
| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 0806 (2016 Metric), 10 PC Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 1:1, 50 / 50Ohm |
| Phase Difference | - |
| Insertion Loss (Max) | 2.3dB |
| Return Loss (Min) | 10dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "0900PC16J0042001E" in Silicon Labs 0900PC16J0042001E.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.