
| Image | ![]() |
| Part Number | 93114 |
| Manufacturer | MISCO |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetic |
| Type | General Purpose |
| Frequency Range | 250 Hz ~ 7 kHz |
| Frequency - Self Resonant | 341Hz |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - dBA | 87.00 |
| Efficiency - Testing | - |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Power - Rated | - |
| Power - Max | 12 W |
| Port Location | Top |
| Shape | Round, Square Frame |
| Material - Cone | Cloth |
| Material - Magnet | Ferrite |
| Ingress Protection | Waterproof |
| Ratings | - |
| Termination | Quick Connect |
| Size / Dimension | 3.012" L x 3.012" W (76.51mm x 76.51mm) |
The following parts include "93114" in Silicon Labs 93114.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.