Vishay Sprague 600D107F030DE4
Part No.:
600D107F030DE4
Description:
CAP ALUM 100UF 30V AXIAL TH
Shipping
600D107F030DE4 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
30 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.125" L (9.53mm x 28.58mm)