KYOCERA AVX 5WF104ZEJAP
Part No.:
5WF104ZEJAP
Description:
CAP CER 0.1UF 25V Y5P RADIAL
Shipping
5WF104ZEJAP Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.236" (6.00mm)