5961000301.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 5961000301 |
| Manufacturer | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Toroid |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | - |
| Material | 61 |
| Inner Dimension | 0.281" Dia (7.15mm) |
| Outer Dimension | 0.500" Dia (12.70mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 0.193" (4.90mm) |
The following parts include "5961000301" in Silicon Labs 5961000301.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.