Skyworks Solutions Inc. 570MCA001303DG
Part No.:
570MCA001303DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 212.0000MHZ LVPECL
Shipping
570MCA001303DG Information
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si570
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
212 MHz
Function:
Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)