Skyworks Solutions Inc. 570BCA001978DGR
Part No.:
570BCA001978DGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSCILLATOR
Shipping
570BCA001978DGR Information
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si570
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
204.8 MHz
Function:
Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SMD
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)