Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 504MBA-BDAF |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Series | CMEMS® Si504 |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | CMEMS® |
| Programmable Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range | 32 kHz ~ 100 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVCMOS |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Stability (Total) | ±30ppm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 8.9mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
The following parts include "504MBA-BDAF" in Silicon Labs 504MBA-BDAF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.