DSC8123CI5.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DSC8123CI5 |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead |
| Series | DSC8123 |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | MEMS |
| Type | XO (Standard) |
| Programmable Type | Blank (User Must Program) |
| Available Frequency Range | 10 MHz ~ 460 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Frequency Stability (Total) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 32mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
The following parts include "DSC8123CI5" in Silicon Labs DSC8123CI5.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.