Delevan 5022R-105H
Part No.:
5022R-105H
Description:
FIXED IND 1MH 105MA 33 OHM SMD
Shipping
5022R-105H Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
105 mA
DC Resistance (DCR):
33Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
2.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)