Delevan 5022-912H
Part No.:
5022-912H
Description:
FIXED IND 9.1UH 638MA 800MOHM SM
Shipping
5022-912H Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
9.1 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
638 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)