CTS-Frequency Controls 416F384XXCAR
Part No.:
416F384XXCAR
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Shipping
416F384XXCAR Information
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)