CTS-Frequency Controls 416F374X2CDR
Part No.:
416F374X2CDR
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Shipping
416F374X2CDR Information
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)