Knowles Syfer 4040J7K20560JQBH17
Part No.:
4040J7K20560JQBH17
Shipping
4040J7K20560JQBH17 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
7200V (7.2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.197" (5.00mm)