CTS-Frequency Controls 402WF38412IVR
Part No.:
402WF38412IVR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 38.4000 MHZ 7PF SMD
Shipping
402WF38412IVR Information
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
402W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)