2861000202.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 2861000202 |
| Manufacturer | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Round |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | 208Ohm @ 100MHz |
| Material | 61 |
| Inner Dimension | 0.150" Dia (3.80mm) |
| Outer Dimension | 0.295" Dia (7.50mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 13.34mm |
The following parts include "2861000202" in Silicon Labs 2861000202.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.