2661250402.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 2661250402 |
| Manufacturer | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Round |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | 85Ohm @ 100MHz |
| Material | 61 |
| Inner Dimension | 0.125" Dia (3.18mm) |
| Outer Dimension | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 0.500" (12.70mm) |
The following parts include "2661250402" in Silicon Labs 2661250402.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.