Delevan 2256R-07J
Part No.:
2256R-07J
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.23A 38 MOHM TH
Shipping
2256R-07J Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
3.23 A
Current - Saturation (Isat):
3.23A
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)