Nexperia USA Inc. 1PS70SB10,115
Part No.:
1PS70SB10,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323
Shipping
1PS70SB10,115 Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
800 mV @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 25 V
Capacitance @ Vr, F:
10pF @ 1V, 1MHz
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-323
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)