Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 12605215 |
| Manufacturer | WERMA USA Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | Indicator, Internally Driven |
| Input Type | DC |
| Voltage - Rated | 24 V |
| Voltage Range | 12 ~ 24V |
| Frequency | - |
| Technology | Magnetic |
| Operating Mode | Multiple Tone |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level (SPL) | 105dB @ 24V, 100cm |
| Current - Supply | 80mA |
| Port Location | Side |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Approval Agency | CE |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | IP33 |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Termination | Screw Terminals |
| Size / Dimension | 2.756" Dia (70.00mm) |
The following parts include "12605215" in Silicon Labs 12605215.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.