Walsin Technology Corporation 1206B472K500CT
Part No.:
1206B472K500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206
Shipping
1206B472K500CT Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)