Delevan 0925-332H
Part No.:
0925-332H
Description:
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM TH
Shipping
0925-332H Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
185 mA
Current - Saturation (Isat):
185mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
49 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
80MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)