Delevan 0925-331H
Part No.:
0925-331H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 330NH 495MA 180MOHM TH
Shipping
0925-331H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
0925
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
495 mA
Current - Saturation (Isat):
495mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
260MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)