Delevan 0925-272H
Part No.:
0925-272H
Description:
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM TH
Shipping
0925-272H Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
193 mA
Current - Saturation (Isat):
193mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
48 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)