Delevan 0925-271H
Part No.:
0925-271H
Description:
FIXED IND 270NH 530MA 160MOHM TH
Shipping
0925-271H Information
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
530 mA
Current - Saturation (Isat):
530mA
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)