Delevan 0925-221H
Part No.:
0925-221H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 220NH 545MA 150MOHM TH
Shipping
0925-221H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
0925
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
545 mA
Current - Saturation (Isat):
545mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
47 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
330MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)