Delevan 0925-182H
Part No.:
0925-182H
Description:
FIXED IND 1.8UH 217MA 950MOHM TH
Shipping
0925-182H Information
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
217 mA
Current - Saturation (Isat):
217mA
DC Resistance (DCR):
950mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
105MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)