Delevan 0925-181H
Part No.:
0925-181H
Description:
FIXED IND 180NH 585MA 130MOHM TH
Shipping
0925-181H Information
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
585 mA
Current - Saturation (Isat):
585mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
375MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)