Delevan 0925-153H
Part No.:
0925-153H
Description:
FIXED IND 15UH 115MA 3.4 OHM TH
Shipping
0925-153H Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
115 mA
Current - Saturation (Isat):
115mA
DC Resistance (DCR):
3.4Ohm Max
Q @ Freq:
38 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)