Delevan 0925-152H
Part No.:
0925-152H
Description:
FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM TH
Shipping
0925-152H Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
228 mA
Current - Saturation (Isat):
228mA
DC Resistance (DCR):
860mOhm Max
Q @ Freq:
41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)