Delevan 0925-151H
Part No.:
0925-151H
Description:
FIXED IND 150NH 610MA 120MOHM TH
Shipping
0925-151H Information
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
415MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)