Delevan 0925-121H
Part No.:
0925-121H
Description:
FIXED IND 120NH 635MA 110MOHM TH
Shipping
0925-121H Information
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
635 mA
Current - Saturation (Isat):
635mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
52 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
430MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)