Delevan 0925-104H
Part No.:
0925-104H
Description:
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
Shipping
0925-104H Information
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
51 mA
Current - Saturation (Isat):
51mA
DC Resistance (DCR):
16.8Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)