Delevan 0925-103H
Part No.:
0925-103H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Description:
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
Shipping
0925-103H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
0925
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
106 mA
Current - Saturation (Isat):
106mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
57 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)