Delevan 0925-102H
Part No.:
0925-102H
Description:
FIXED IND 1UH 385MA 300 MOHM TH
Shipping
0925-102H Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
385 mA
Current - Saturation (Isat):
385mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
37 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)