Walsin Technology Corporation 0805N222J500CT
Part No.:
0805N222J500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
0805N222J500CT Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)