Walsin Technology Corporation 0805B474K160CT
Part No.:
0805B474K160CT
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Shipping
0805B474K160CT Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)