Walsin Technology Corporation 0805B473K500CT
Part No.:
0805B473K500CT
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Shipping
0805B473K500CT Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.050" W (2.06mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)