Walsin Technology Corporation 0805B332K500CT
Part No.:
0805B332K500CT
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Shipping
0805B332K500CT Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)