Walsin Technology Corporation 0805B103J500CT
Part No.:
0805B103J500CT
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Shipping
0805B103J500CT Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)